Karta rowerowa 2022

Karta rowerowa

Rower w dzisiejszych czasach jest jednym z najpopularniejszych pojazdów na świecie. Jest nie tylko środkiem transportu służącym do szybkiego i sprawnego przemieszczania się, ale jest również formą aktywności fizycznej. Pamiętajmy, aby móc poruszać się rowerem musimy posiadać do tego uprawnienia. W klasie czwartej, na lekcjach techniki uczniowie przyswajają wiadomości i umiejętności związane z ruchem drogowym, a pod koniec roku szkolnego zdają egzamin na kartę rowerową. Dzieci wiedzą, że aby otrzymać ten pierwszy, jakże ważny dokument muszą: osiągnąć minimalny wiek -10 lat, uzyskać zgodę rodziców, no i oczywiście opanować zasady i przepisy ruchu drogowego oraz technikę kierowania rowerem.

W maju br. uczniowie klasy piątej i szóstej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, który jak się okazało, wypadł świetnie. Każdy przyszły rowerzysta zdając egzamin wykazał się dużą wiedzą ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także dobrą umiejętnością jazdy rowerem.

Wszystkim młodym posiadaczom kart rowerowych gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy oraz udanych wycieczek rowerowych.

E. Witaszewska